عمل ابدومینوپلاستی

عمل جراحی زیبایی شکم یا لیفت شکم (ابدومینوپلاستی)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نمونه عمل ابدومینوپلاستی

 عمل جراحی زیبایی شکم


عمل جراحی شکم یا لیفت شکم چیست؟ 
این عمل جراحی زیبایی که با نام ابدومینوپلاستی نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی برای کاهش چربی در ناحیه شکم بوده که موجب میشود  ظاهر شکم بصورت چشمگیری زیبا شود. در این روش، با از بین رفتن چربی اضافی و جمع نمودن پوست شکم،  می توان به ظاهری متناسب، کشیده، صاف، و جوانتر دست یافت، علاوه بر آن  این عمل جراحی می‌تواند علائم افتادگی شکم را نیز بهبود ببخشد.

این عمل برای چه اشخاصی مناسب است؟
برای کسانی مناسب است که به دلیل عوامل مختلفی مانند چاقی، بارداری و تغییرات قابل توجه در وزن، میزان تراکم و فرم طبیعی پوست شکم را از دست داده‌اند.


نحوه انجام جراحی چگونه است؟ 
نحوه انجام جراحی لیفت شکم متفاوت است و بستگی به صلاحدید پزشک و شرایط و ویژگی‌های بدنی هر بیمار دارد. در یک روش معمول، جراح یک برش  طولی در شکم ایجاد نموده، سپس چربی اضافی را از ناحیه شکم جدا نموده، طوری که عضلات شکم بصورت مناسب قرار  گیرند. پس از آن پوست شکم بصورت بسیار دقیق  بازسازی می‌شود.


هزینه عمل جراحی زیبایی شکم در ایران و خارج کشور چقدر است؟
هزینه عمل جراحی زیبابی شکم در ایران متغیر است و بستگی به محل انجام عمل جراحی، تخصص پزشک، تیم جراحی، تجهیزات مورد استفاده و سطح جراحی بیمارستان دارد، و این هزینه ها به شدت متغیر هستند، بهتر است قبل از تصمیم‌گیری در مورد عمل جراحی با پزشک حاذق و متبحر مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.
در خارج از کشور، هزینه های عمل زیبائی شکم نسبت به ایران بسیار بالاتر می باشد و بستگی به عوامل مختلفی مانند کشوری که در آنجا عمل جراحی انجام می شود، تجربه و مهارت جراح، پروتزها و مواد استفاده شده و میزان تغییرات مورد نیاز برای زیباجو دارد. برای مثال، در کشورهای آمریکا و اروپا هزینه های جراحی زیبائی شکم ممکن است بین 5,000 تا 20,000 دلار باشد. در کشورهای دیگر نیز قیمت ها ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر هزینه های اولیه عمل، هزینه های پس از عمل نظیر خدمات مراقبت پس از جراحی و داروها نیز باید در نظر گرفته شود.

هزینه عمل جراحی شکم یا لیفت شکم به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله: 1. محل انجام عمل: هزینه‌ها بین کشورها و شهرها متفاوت است. عموماً در کشورهای توسعه یافته، هزینه‌ها بیشتر هستند. 2. تجربه و مهارت جراح: جراحان با تجربه و مهارت بالاتر معمولاً هزینه‌های بیشتری دارند. 3. مرکز جراحی: مراکز جراحی مختلف هزینه‌های متفاوتی دارند. مراکز بزرگتر و مجهزتر معمولاً هزینه‌های بیشتری دارند. 4. مدت زمان عمل: عمل‌های بلندمدت و پیچیده معمولاً هزینه‌های بیشتری دارند. 5. هزینه‌های جانبی: هزینه‌هایی مانند مشاوره‌ها قبل از عمل، آزمایش‌ها، بستری در بیمارستان و داروها نیز باید در نظر گرفته شوند.

 

با توجه به این عوامل، هزینه عمل جراحی شکم یا لیفت شکم (قیمت جراحی ابدومینوپلاستی در تهران) در سال 1402 در کلینیک زیبایی پارسیان، ممکن است بین 50 تا 60 میلیون توماندباشد.

البته، این تخمینی است و برای اطلاعات دقیق‌تر  هزینه عمل ابدومینوپلاستی باید با یک جراح متخصص مشورت کنید.درصد موفقیت جراحی زیبایی شکم چقدر میباشد؟
درصد موفقیت ممکن است متفاوت باشد و بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله پیچیدگی عمل جراحی و وضعیت فیزیکی بیمار، و میزان تبحر و تجربه جراح، و معمولا درصد موفقیت جراحی زیبایی شکم بین ۸۰ تا ۹۰ درصد است. همچنین، این عمل جراحی نیز، نیاز به مراقبت پس از عمل جراحی و انجام توصیه ها و راهنمایی های پزشک نیز دارد تا بهبودی و موفقیت بیشتری حاصل شود.

آیا ناحیه ای از شکم که عمل جراحی زیبایی روی آن انجام شده بعد از یک مدت به حالت قبل از عمل برمیگردد یا دائمی است؟
عمل جراحی زیبایی شکم، که به آن جراحی برداشتن چربی شکم نیز گفته می‌شود، به صورت دائمی است و به حالت قبلی برنمی‌گردد. با این وجود، مراقبت و رعایت یک سبک زندگی سالم می‌تواند تاثیر زیادی در برقراری نتیجه‌های بلندمدت این جراحی داشته باشد. از همین رو، باید همراه این عمل جراحی، تغذیه مناسب، ورزش منظم و  حفظ وزن  مناسب رعایت شود.

روش‌ های غیرجراحی برای کوچک‌ نمودن شکم عبارت‌اند از:
1- تغییر رژیم غذایی: برای کاهش چربی شکم، از مواد غذایی سالم و کم چرب، مانند میوه‌ها، سبزیجات، ماهی و غلات کامل استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود از مصرف مواد چرب مانند، چیپس و تنقلات مضر تا حد ممکن اجتناب کنید.
2- ورزش: قرار دادن فعالیت‌های ورزشی در برنامه روزانه خود، مانند دویدن، شنا، پیاده‌روی یا تمرینات شکم و پهلو، میتواند به کوچک‌تر شدن شکم کمک کند. این تمرینات عضلات شکم و پهلو را تقویت می‌کنند و چربی را می سوزاند.
3- تمرین‌های مربوط به تنفس: این تمرینات، عملکرد عضلات شکم را تقویت می‌کنند و ممکن است به سفت و جمع شدن نواحی شکم کمک کنند.
4- شما میتوانید به کمک لباس های زیر تنگ و چسبیده، شکم خود را کمی کوچک‌تر نشان دهید.
5. کاهش استرس: استرس ممکن است باعث افزایش چربی در ناحیه شکم و بزرگ شدن شکم شود. بنابراین، تلاش کنید استرس خود را کاهش دهید، از روش‌های مختلف مانند مدیتیشن، انجام تکنیک های آرامش بخش و یا پیوستن به کلاس‌های یوگا استفاده کنید.

اما روش های غیرجراحی برای کوچک نمودن شکم، مدت زمان زیادی زمان می برد تا تاثیر خود را در بدن نمایان سازد که از حوصله بسیاری از افراد خارج بوده و برخی از افراد نیز به دلیل آسیب های مفصلی و همچنین آسیب در برخی از اعضای بدن شاید نتوانند در این زمینه فعالیت مستمر و موثر داشته باشند، از طرفی روش های زیبایی جراحی میتواند تمرکز را بر لاغر نمودن ناحیه شکم بگذارد و دیگراعضای بدن و ناحیه صورت شخص باریک و لاغر نشود ، اما در روش های غیر جراحی کل بدن لاغر شده و ناخواسته ناحیه صورت و یا اعضای دیگر هم لاغر می شوند که معمولا برای اشخاص متقاضی مطلوب نیست. پیشنهاد می شود روش های غیر جراحی را به عنوان مکمل عمل زیبائی شکم انجام دهید و با یک انتخاب صحیح در روش کوچک نمودن ناحیه شکم و انتخاب پزشک حاذق و متبحر، بلافاصله پس از عمل جراحی می توانید کوچک شدن شکم و زیبایی حیرت آور آنرا  مشاهده نمایید و از زندگی و زیبایی خود لذت ببرید.

به هر حال قبل از شروع هر نوع برنامه‌ای برای کاهش اندازه شکم، بهتر است با ما مشورت کنید تا روش مناسبی را برای شما پیشنهاد کنیم.

درباره کلینیک زیبایی پارسیان

 در کلینیک زیبایی پارسیان بیش از هر چیزی به سلامت افراد و درمان های اصولی پرداخته میشود. اگر در چنین مکانی به بهداشت اهمیت داده نشود یعنی سلامت انسان ها در الویت کادر پزشکی قرار ندارد. باید فضاهای متفاوتی برای درمان های مختلف در نظر گرفته شود تا سلامت مراجعین تضمین شود. این مرکز زیبایی دارای مجوز بهداشت میباشد و کلیه جراحی های خود را طبق آخرین استانداردهای پزشکی انجام میدهد.

طراح سایت: الماس سایت